Aktualności z odbudowy plebani.

październik – listopad 2023r.

Po pracach kończących wznoszenie ścian i „wysezonowaniu murów” ruszyły prace budowlane związane z wykonaniem stropu na budynku plebani. Prace zostały wykonane przez doświadczonych budowlańców naszej parafii: zbrojenie i wylanie stropu betonowego przebiegło bezpiecznie i z dbałością o szczegóły. Poniżej kilka fotografii upamiętniające ten etap prac.

         

Kolejny etap to budowa ścian na I piętrze. Dziękujemy za dotychczasową pomoc – równocześnie zapraszamy kolejnych chętnych do pracy.

20 listopad 2022r.

Ze względu na warunki pogodowe zostają zawieszone prace związane z odbudową plebani. Do chwil obecnej od ostatniej aktualizacji wykonano tzw. „chudziak” oraz zostały wzniesione ściany co udokumentowano w fotografiach poniżej.

Dziękujemy za dotychczasową pomoc

30 lipiec 2022r.

Prace nadal trwają a ich efektem jest zakończenie fundamentów, zabezpieczenie ich przeciwwilgociowo środkiem typu „abizol” oraz wykonanie izolacji termicznej z zewnątrz w postaci styropianu. Całość zaciągnięto klejem z siatką zgodnie ze sztuką budowlaną i projektem oraz zabezpieczono folią kubełkową.  

              Ponadto zostały wykonane instalacje wodno-kanalizacyjne i uziemienia poniżej poziomu zero.

Dziękujemy za dotychczasową pomoc – równocześnie zapraszamy kolejnych chętnych do pracy,

10 lipiec 2022r.

Kolejnym etapem prac było wykonanie wykopów pod ławy fundamentowe oraz ich zazbrojenie. Wszystkie prace prowadzone są największą dokładnością opierając się o wytyczne umieszczone w projekcie budowlanym.

Wylewanie ław fundamentowych wieńczyło zakończenie „prac betoniarskich” – tutaj widać zarys nowego domu parafialnego. Na tym etapie chętnych do pracy nie brakowało. Widać mobilizację i zadowolenie ze swojej pomocy.

Ledwo związał beton na ławach a już ruszyła budowa ścian fundamentowych z „betonitów” (bloczków betonowych). Te prace prowadzi świetna kadra z wieloletnim doświadczeniem, która dokłada wszelkich starań aby ta ciężka praca przebiegała płynnie i miłej atmosferze. Każdy chętny do pomocy przy takich murarzach może się wiele nauczyć, ponieważ z ochotą dzielą się swoją praktyczną fachową wiedzą.

Dziękujemy za dotychczasową pomoc – równocześnie zapraszamy kolejnych chętnych do pracy, a tej dla nikogo nie zabraknie.

25 czerwiec 2022r.

Po uzyskaniu stosownych pozwoleń, poprzedzone zaakceptowanym projektem budowy, rozpoczęły się pierwsze prace ziemne związane z niwelacją terenu pod fundamenty domu parafialnego. Poniżej zamieszczamy zdjęcie ze stanu obecnego budowy.               Dokumentacja fotograficzna z postępu prac  będzie zamieszczana na bieżąco , poprzedzona krótkim opisem.

18 wrzesień 2021r.

Postępują prace związane z projektem domu parafialnego, czego efektem są rysunki zamieszczone poniżej (klikamy na napis „rysunki architektoniczne plebanii”).  Niebawem biuro projektowe zakończy swój zakres i będziemy mogli przejść do kolejnego etapu odbudowy.

Rysunki architektoniczne plebanii

21 czerwiec 2021r.

Pod koniec marca 2019 roku miał miejsce pożar, w wyniku którego uległa spaleniu  plebania. Od tego smutnego wydarzenia upłynęło dość dużo czasu lecz nie był on stracony. Wyprostowano sprawy formalne związane z własnością gruntów i budynków leżących w obrębie  kościoła. Było to konieczne aby mógł ruszyć proces odbudowy plebanii. Kolejnym etapem było uzyskanie pozwolenia na rozbiórkę spalonego budynku. Po uzyskaniu wymaganych dokumentów (konserwator zabytków, archeolog, geolog) mogły się rozpocząć prace rozbiórkowe, które wykonano w kwietniu 2021r. Dzięki zaangażowaniu parafian i lokalnej firmy budowlanej oraz wsparciu Wójta gminy Lgota Wielka w sposób sprawny i najważniejsze bezpieczny, zostały wykonane prace rozbiórkowe.

Poniżej kilka zdjęć , które dokumentują to wydarzenie.